Son kez sesimi duyacaksın, belki de son kez göreceksin beni anne. Lütfen kızma bana, gönül koyma gidiyorum diye. Gittiğim yer çok güzel. Ona gittiğim yol bile gül kokuyor sanki. Böyle vedalaşmak istemezdim seninle. Sadece bir telefon konuşmasıyla ayrılmak senden, çok acı doğrusu ama başkada yolu yoktu ne yazık ki.

Son kurşunu mu soruyorsun? Yok anne tahmin ettiğin ve düşündüğün kadar canımı yakmadı ama arkadaşımı yanımda cansız yatıyorken görmek işte o an anne ona yardım edememenin verdiği acı tarifsizdi.

Beni bir kanalda elli yedi saniye göreceksin hoş sana önceden haber gelecek izleyecek dermanın kalmayacak biliyorum ama sana her zaman dediğim gibi sen benim annemsin bayrağımızın yanında gururla duracaksın. Tıpkı beni yolcu ederken son otobüse binişimde beni gururla yolcu ettiğin gibi yine gururla duracaksın tabutumun yanında. Tabutumu bayrağa sarılı getirecekler sakın o an canının yandığını belli etme, etme ki gülmesin kahpeler mutlu olmasınlar.

Kalabalık olacak cenazem. Herkes gelecek tanımadığım insanlar olacak. Bense anne sadece izlemekle yetineceğim. İmam “Hakkınızı helal ediyor musunuz?” diye sorduğunda bazı insanlar “Biz değil o helal etmeli.” diyecekler. Söyle onlara anne bayrağımıza, vatanımıza sahip çıktıkları müddetçe hakkım helaldir. Peki, annem sen bana hakkını helal edecek misin?

Çok ağlama, biliyorsun sana hiç kıyamam. Ağladığın zaman silerdim önceleri ama anne bu kez silemeyeceğim.

Artık gözlerimi kapatıyorum anne. Çok uykum geldi dayanamıyorum ama biliyorum bu son kapatışım olacak. Gökyüzüne son kez bakıyorum, son kez duyuyorum silah seslerini. İsmimi zikrediyor sanki melekler, beni çağırıyor gibiler. Çok güzeller anne çok güzeller…

1 Yorumlar

  1. İbrahim melih taşcıoğlu 19 Mayıs 2024 at 5:13 pm

    Uzun bir zamandan sonra sesini duymak uzun bir aradan sonra huzuru bulmak gibi bir şey yaşıyorum şu anda ne olursun yazmaya devam et bizi biz yapan şeydir anlatmak ve anlaşılmak ben uzun bir aradan sonra sevdim ama sevilmedim belki ben bu satırları okurken bile ben olmayacağım bu hayatta ne kadar garip değil mi keşke daha önceden girip baksaydım son kez olsun sesini duyayım diyeceksin ama artık bu dünya denen yerde olmayacağım artık kaldıramıyorum bazı şeyleri üstüm de o kadar ağır yükler varken kalkamıyorum ama ne olur sen beni anla her şeyi herkesi seven adam gülen adam artık yok her şey gönlünce olsun kendinize iyi bakın ben bakamadım

    Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir