Kaç zamandır sabahları uyandığında yataktan kalkmak istemiyordu. Hep bir küfretme isteğinin etkisi altındaydı. Yataktan kalktığı an yastığını eliyle sıkarak küfrediyordu.
Her yerde gergin gergin dolaşıyordu.
Hayatının bambaşka bir hale büründüğünün farkındaydı. Ne olduğunu çözemiyordu. Bugün zar zor uyanmıştı. Elini yüzünü yıkadı ve hiç beklemeden mutfağa gitti. İştahı çok açıktı. Hiçbir şey yapmayıp sadece yemek yemek istiyordu. Kontrolsüz bir şekilde yemek yedi. Pişman oldu bu kadar fazla yemek yediğine ama dayanamadı yine buzdolabının kapağını açtı bir şeyler yedi.
Daha sonra hiç vakit kaybetmeden yatağına doğru adımladı.
Yemek yiyip uyumaktan başka bir şey yapmak istemiyordu

Artan kiloları canını bir hayli sıkmaya başlamıştı. Aynaya baktığında kendini tanıyamıyordu. Bambaşka birisine çevriliyordu. Gittikçe kilo alıyor ve yüzü gün geçtikçe çöküyordu.23 yaşındaydı ama gün geçtikçe daha büyük göstermeye başlıyordu. Aynaya bakmaktan vazgeçti. Hemen balkona çıktı ve bir tütün sardı. Dumanı yavaşça içine çekti. Rahatladı biraz. Eline saçına attı ve saçının da döküldüğünü fark etti. Kaşları çatıldı eline gelen birkaç saç telini sinirle yere attı. Daha sonra yine saçını çekti. Dayanamadı saçının dökülecek olmasına sinirden saçını çekiyor döküldüğünü gördükçe daha çok sinirleniyordu.

Artık bazı şeyleri umursamaz davranmaya başladı. Bir sabah çok kilo aldığının bilincine daha net varmıştı. Ama artık onu da umursamamaya. Yemek yedikçe mutlu oluyordu adeta. Dayanamadı kahkaha krizine girdi abisi tuhaf tuhaf bakışlar atmıştı onu da umursamadı.
İlk kez evden çıkmak istemişti.
Arkadaşıyla buluştu arkadaşı İsa’nın yanında Esra vardı Esra’yla tanıştılar. Onun depresyonda olduğunu iyi olmadığını ikisi de fark etti konu bir şekilde depresyona geldi. Esra dayanamadı ve kendisinin de yaklaşık 1 sene süren depresyonundan bahsetti. Esra bahsettikçe Esra’yı yoldaşı olarak gördü. Şu an karşısında kendisinin yaşadıklarını daha önce yaşamış birisi vardı.
Esra’nın o eğlenceli sempatik hali kendisine enerji verdi. Esra ona bir çok tavsiye verdi özellikle doktora gitmesi gerektiğini söyledi. Bu halde iyileşmesinin bir hayli zor ve sıkıntılı olacağını söyledi. İnsanın kendisini anlayan birisini bulması ne hoş

Ertesi gün uyandığında neye tutunacağını bilmeyen insan çaresizliğiyle lavaboya elini yıkamaya gitti sarhoş gibiydi. Ama dünkü konuşma kendisini biraz daha rahatlatmıştı şu an çaresiz olması çaresinin gelmeyeceği anlamı oluşturmazdı. Şu an uzun bir süre dışarı çıkmak istemiyordu. Bütün gücünü dün kullanmıştı. Dışarıya çıkacak gücü yokken doktora nasıl gidecekti?
Biraz daha sabret dedi kendine. O arada mesaj sesi geldi Esra yazmıştı nasıl olduğunu soruyordu. O şu an Çaresizdi.

CELALEDDİN CİHAT ARDIÇ

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir