Henüz vakit varken sayın okurum, hâlâ bir şeyler için geç değilken, ihtimalleri gerçekleştir. Hiç bir şeyi erteleme, göz ardı etme, yarına bırakma bugün yap ne yapacaksan ihtimal ise hâlâ bir şeyler onları gerçekleştirmek senin elinde.

Neyi erteledin söylesene bi; o parfümü almayı mı yoksa sinemaya gitmeyi mi? Neleri yarına bıraktın mesela, bir küçük özrü mü yoksa hasret kaldığın o bir çift göze bakmayı mı? Ya da rutin hayatında hep var olan ve hep var olacakmış hissi ile yaşadığın o anları bir kaç kareye sığdırmayı mı? Belki dönüp baksan şimdi geriye en kıymet verdiklerin ile bir kare bile fotoğrafın yoktur, küçücük kıymetli bir an mesela zihninde hep canlandırırsın ve bir anda artık hatırlamadığını fark edersin ne yaparsan yap canlandıramazsın ve o zaman işte keşkeler dolayıp diline tek bir kare fotoğraf çekebilme ihtimalini milyon kez istersin. Peki sayın okurum sen kimi yarına erteledin neyi öncelik seçtin gururunu mu benliğini mi? Bir pazar kahvaltısı yerine işlerini mi sen hayatında neleri erteledin?

Evet bazı şeyler için çok geç olabilir bir şeyleri kaçırmış olabilirsin ya da şairin de dediği gibi bir kez birine geç kalmış olabilirsin fakat şu an akıp giden zamanı tutmak senin elinde henüz vaktin varken henüz yüreğin körelmemişken henüz küçücük bir ihtimal bile varken yap onu vazgeçme, her an yanında olacakmış sanma anılar biriktir, fotoğraflar çek mesela ama keşke dolama diline pişman olma yaşayamadığın her bir an için. Biliyorum keşkelerimiz boyumuzu aşmış, belki milyon kez geç kaldık o ihtimallere ama hala birilerinin gülüşünü görebiliyorsan hala yüreğin sevgiyi tanıyorsa kendine geç kalmış sayılmazsın, hala umut var demektir erteleme artık:

Sinemaya git, o fotoğrafı çek, o parfümü al. Yap ne yapacaksan ama yarına bırakma, o ihtimal yarın olmayabilir şimdi yap ne yapacaksan.

Ve sevgili okurum, Nazım HİKMET ‘in de dediği gibi henüz vakit varken, yüreğim dalındayken henüz…

Devamını getirmek senin elinde.

Yorumlar

 1. Adeviye+Betül+Seçilmiş 16 Kasım 2020 at 9:48 pm

  Bu güzel ve yüreğe dokunan yazı için teşekkür ediyorum 👍🌹👏

  Cevapla
  1. Diliruba Yetimoğlu 1 Aralık 2020 at 7:34 pm

   Teşekkür ederim.

   Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir