Sen kimsin?”  diye sordu köşede oturan adama. Adam gülümsedi ve cevap verdi “Ben senin gözyaşınım. Saatlerce akıttığın, kendini yıpratmakla kalmayıp beni beyaz kefene sarar gibi sildiğin peçetede bulunanım” dedi. Saatlerce baktı o adama ama hiçbir şey demedi, diyemedi.

“Sen kimsin?”  diye sordu köşede oturan kadına. Kadın gülümsedi ve cevap verdi “Ben senin kalbinim, acımayıp defalarca batırdığın hançerin eviyim. Benim kanımın durmasına izin vermeyip beni virane eden sen beni nasıl tanımazsın?” dedi. Saatlerce baktı o kadına ama hiçbir şey demedi, diyemedi.

Sen kimsin?” diye sordu köşede oturmuş elinde mavi balon tutan çocuğa. Çocuk gülümsedi ve cevap verdi “Ben senin yaşatmadığın öldürmeye yemin içtiğin ama bir türlü başaramadığın nefesinim, tıpkı çocuk ruhun gibi. Sen ki acımazsızca beni yok sayan, sen ki aynada kendine nefretle bakan beni nasıl tanımazsın?” dedi. Saatlerce baktı çocuğa ama bir şey demedi, diyemedi.

“Sen kimsin?” diye sordu köşede oturmuş yazı yazan gence. Genç kalemini bıraktı gülümsedi ve cevap verdi “Ben senin sükût olmuş kelimelerinim. Yazdığın kâğıdı bir çakmak aleviyle yok ettiğin o kâğıtta yer alan her kelimenin vücut bulmuş haliyim. Sense benim katilimsin. Nasıl olur da beni unutursun?” dedi. Saatlerce baktı gence ama bir şey demedi, diyemedi.

Ve konuştu kadın “Sizi bu hale getiren ben miyim? Size acımayan ben miyim? Evet, yaktım, yıktım, döktüm acımadım kendime, bir kez olsun gülümsemek istedim, sınırı olmadan yaşamak istedim. Şimdi bunları istemekle suçlandım. Evet, doğru suçlu benim çünkü ben ilk defa ben olmak istedim” dedi. Bir damla daha gözyaşı aktı, mavi balonu patlattı, konuşturduğu kelimeleri yaktı, kendini hançerin evine kilitledi…

Yorumlar

 1. Esmaaa 13 Kasım 2022 at 12:43 pm

  Edebiyata eşsiz güzellik kattığın için sonsuz teşekkürler 💜

  Cevapla
  1. Ebru Can Demir - Yazar 13 Kasım 2022 at 1:15 pm

   Böyle düşünmeniz beni çok mutlu etti çok teşekkür ederim efendim 💙

   Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir